Cyber-EXE Polska 2012

CIIP focus o Cyber-EXE Polska 2012

 

O Cyber-EXE Polska 2012 w Informatorze o ochronie teleinformatycznej „CIIP focus” wydawanym przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

CIIPfocus22012-134x190

CIIP focus” nr 2/2012

 

Prezentacja ćwiczeń „Cyber-EXE Polska 2012″ na międzynarodowej konferencji FIRST

 

first

Dzielimy się naszym doświadczeniem w organizowaniu ćwiczeń takich jak „Cyber-EXE Polska 2012″. Prezentacja „Jak zorganizować ćwiczenia cybernetyczne na poziomie krajowym” wytypowana została jako jedna z pierwszych prezentacji, otwierających konferencję FIRST (jedną z największych konferencji traktujących o bezpieczeństwie teleinformatycznym na świecie). Więcej o konferencji TUTAJ.

 

 

Audycja Radiowa

 

wnet

Audycja Poranka Radia WNET dotycząca ćwiczeń „Cyber-EXE Polska 2012″

Nagranie audycji w radio WNET.

 

 

Debata z cyklu „KONFRONTACJE”

 

 SEA

W dniu 19.12.2012 w czasie debaty z cyklu „KONFRONTACJE” pt. POLITYKA OCHRONY CYBERPRZESTRZENI RP PARTNERSTWO PUBLICZNO-PRYWATNE W OCHRONIE CYBERPRZESTRZENI organizowanej przez Stowarzyszenie Euroatlantyckie zaprezentowany został raport z ćwiczeń dotyczących ochrony infrastruktury krytycznej przed atakaiem z cyberprzestrzeni – „Cyber-EXE Polska 2012″. Była to pierwsza oficjalna prezentacja raportu podsumowująca wielomiesięczne przygotowania i przeprowadzenie ćwiczenia. (Aby pobrać raport, zapisz się do newslettera.)

 

 

Galeria Cyber-EXE Polska 2012

 

 

 

 

Seminarium

 

26 lipca członkowie zespołu „Cyber-EXE Polska 2012″ wzięli udział w seminarium zorganizowanym przez ENISA (Europejską Agencję ds. Bezpieczeństwa Sieci i Informacji). Zespół „Cyber-EXE Polska 2012″ opracowywał scenariusz ćwiczeń zgodnie z metodyką ENISA.

Pełny artykuł nt. wsparcia ENISA nad Cyber-Exe Polska 2012  – Computerworld

 

 

Zobacz wywiad z prowadzącym seminarium, Razvanem Gavrila, ekspertem w Europejskiej Agencji ds. Bezpieczeństwa Sieci i Informacji.